MiniPassion.Net

MiniPassion.Net "Türkiye'nin ilk MINI Kulübü" (http://www.minipassion.net/forum/index.php)
-   Arananlar (http://www.minipassion.net/forum/forumdisplay.php?f=27)
-   -   R56 bagaj açma tutamağı (http://www.minipassion.net/forum/showthread.php?t=4783)

MustafaOk 22-10-2020 16:36

R56 bagaj açma tutamağı

Çıkma ya da sıfırda olabilir elinde olan varmı?

Tarik 23-10-2020 11:23

Alıntı:

MustafaOk Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 61388)
Çıkma ya da sıfırda olabilir elinde olan varmı?

Mesaj atmaya çalıştım ama özel mesaj kutunuz doluymuş

darkred 23-10-2020 11:34

Bende arıyorum bu parçayı dün fiyat aldım Teknik Oto'dan 950 TL dediler. Ancak şaseden çıkan parça no ile araç üzerindeki parça no aynı değildi o nedenle bugüne kaldı. Gün içinde gelişme olursa yazarım.

Tarık konuyla ilgili bilgin varsa banada ÖM atabilirmisin.

ahmetakyurek 23-10-2020 12:48

R56 bagaj açma tutamağını değiştirme sebebiniz nedir?

darkred 23-10-2020 13:33

Alıntı:

ahmetakyurek Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 61397)
R56 bagaj açma tutamağını değiştirme sebebiniz nedir?

Ben bagajı açamıyorum. İçindeki swich'te sorun vardı tamir ettirdim daha kötü oldu. Şuan bagaj açmak için dokunduğunuz yumusak kısım delik ve içindeki swich kısmı kartın üzerinden koptu :)

ahmetakyurek 23-10-2020 15:22

ya dert o mudur :))) çok kolay, benimde başıma geldi, benimkini daha önce kim tamir ettiyse artık saçma sapan bir şekilde takmış, takamamış daha doğrusu.
Ben kendim söktüm tutamacı alta zaten 2 tane vidası var birde elektrik fişini söktüm çıkarttım. Öncesinde elektronik parça satan bir dükkandan 4 ayaklı switch aldım. birde siyah silikon. Tutamacın krom kısmı tırnaklı kolay bir şekilde çıkıyor. Krom kısmı çıkarttıktan sonra tutmacın elektıornik devresinin olduğu plastik parçayı kenarından Düz tornavida ve maket bıçağı yardımıyla ayırdım. elektronik devre üzerindeki dankdik bir işçilikle takılmış switch zaten yerinde yoktu :))) yeni swithc'i lehimledim, silikonla plastik parçayı yeniden yapıştırdım. Sök tak Toplam 1 sürdü, maliyet 1,75Tl switch 15lira siyah silikon(silikon halaaa duruyor :)). 2 yıldır gümbür gümbür kullanıyorum, tık demeden dokunmatik ekran gibi çalışıyor maşallah :))) 950 nedir yaa arabamı alıyoruz :)))

darkred 23-10-2020 15:47

Alıntı:

ahmetakyurek Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 61402)
ya dert o mudur :))) çok kolay, benimde başıma geldi, benimkini daha önce kim tamir ettiyse artık saçma sapan bir şekilde takmış, takamamış daha doğrusu.
Ben kendim söktüm tutamacı alta zaten 2 tane vidası var birde elektrik fişini söktüm çıkarttım. Öncesinde elektronik parça satan bir dükkandan 4 ayaklı switch aldım. birde siyah silikon. Tutamacın krom kısmı tırnaklı kolay bir şekilde çıkıyor. Krom kısmı çıkarttıktan sonra tutmacın elektıornik devresinin olduğu plastik parçayı kenarından Düz tornavida ve maket bıçağı yardımıyla ayırdım. elektronik devre üzerindeki dankdik bir işçilikle takılmış switch zaten yerinde yoktu :))) yeni swithc'i lehimledim, silikonla plastik parçayı yeniden yapıştırdım. Sök tak Toplam 1 sürdü, maliyet 1,75Tl switch 15lira siyah silikon(silikon halaaa duruyor :)). 2 yıldır gümbür gümbür kullanıyorum, tık demeden dokunmatik ekran gibi çalışıyor maşallah :))) 950 nedir yaa arabamı alıyoruz :)))

Üstadım bende de o kadar elektrik bilgisi olsaydı zaten ooo oooo :D

Tutamağı söküp inceledim daha önce tamir ettirdiğim yer krom parçayı sökerken ayaklarını kırmış sonrada japonlamış kırmadan açmanın imkanı yok :D

Arabamı aldım aldıktan 1 ay sonra bozuldu. 3 yıldır anahtarla bagaj açıyorum :D Sinir bastı artık

ahmetakyurek 23-10-2020 16:05

AVmlerde sıkıntı olur bilirim :))
Ya yedek anahtarla gezeceksin yada motor kapat anahtarı çıkart kontaktan bagajı aç :)))
Büyük sıkıntı.
Maslak sanayide MBS serdar abi var, ikinci el yada sıfırını bulma ihtimalin yüksek. 0 (533) 469 71 53

darkred 23-10-2020 16:25

Alıntı:

ahmetakyurek Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 61404)
AVmlerde sıkıntı olur bilirim :))
Ya yedek anahtarla gezeceksin yada motor kapat anahtarı çıkart kontaktan bagajı aç :)))
Büyük sıkıntı.
Maslak sanayide MBS serdar abi var, ikinci el yada sıfırını bulma ihtimalin yüksek. 0 (533) 469 71 53

Hahaha :) Aynen AVM ler kabus ama sağolsunlar bagaj çalışmıyor arabam benzinli dediğimde çok zorlamıyorlar burada. En büyük problem arabayı stop edip tekrar çalıştırmak :)

İlginize teşekkürler Serdar Usta'yı aradım. Elinde şuan ikinci el olarak yokmuş. Krom kaplamalı model sıfır olarak 950 TL'ye borusan'dan çekebilirim dedi.

Tamir için gönderirseniz bir bakarız 250 TL civarıda tamiri tutar dedi. Hazır niyetine girmişken sanırım sıfır'a yöneleceğim... Uğraşamam dahada bu bagajla...

ahmetakyurek 23-10-2020 16:59

Benim makina 2011 model 2017de switch bozulmuş yaptırılmış 2018de ben aldığımda bozuktu ben kendim yaptım dediğim gibi 2yıldır çok iyi çalışıyor. Demek istediğim switchler küçük dayanıksız(o yüzden ben daha büyük switch kullandım :)) olduğundan birde çok kullanıldıkları için arızalanması sık rastlanan bir durum, sıfır aldığında bile bir yıl sonra sıkıntı yaşayabilirsin.

MustafaOk 24-10-2020 14:09

Benim tutamacı söktük bugun içini japonlamışlar tamir etmeye çalışmışlar hepten mahvetmişler mecbur almak zorundayım.Devamlı kumandadan aç sorun oluyor.Sanırım sadece tuş olarak satılmıyor komple bütün olarak satılıyor.

darkred 26-10-2020 16:21

Aynen tek parça olarak satılıyor. Ben dün satın aldım, çıta kısmını boyacıya bıraktım. Yarın teslim alacağım. Tutamakta İki kod numarası çıkıyor. Birisi dışı kromaj olan model. Birde astarlı boyanabilen versiyon var. Krom olan borusan stokta mevcut 950 TL. Diğeri yurt dışı sipariş geliyor. Ben astarlı model bulunca kaçımadan aldım.

23:01.